Vaše zdravie ovplyvňuje všetko, hlavne to, čo jete

Nie každý z nás sa môže pochváliť bezchybným zdravím. Jedného možno trápia tráviace ťažkosti, iného stála únava, vysoký tlak, bolesť v chrbte či v krížoch atď. Problémov je určite oveľa viac. Ale neexistuje niečo, čo by tieto ťažkosti spájalo? Áno. Naše zdravie je prepojené všetkým možným a preto aj príznaky, ktoré mnohokrát odkazujú na rôzne problémy, môžu mať jednu príčinu. Dopriali ste si niekedy vnútrotelovú očistu? Možno je to práve to, čo vám škodí najviac.

zena s bolestou hlavyToxíny prítomné a dlhodobo usadené v tele sa ale dajú vylúčiť. Organizmus by to mal zvládnuť aj bez vašej pomoci, no keď už je toho veľa nezvláda to. Podporným procesom v odstránení škodlivých látok v tele, je aj tzv. detoxikácia. Tá môže vaše zdravie ovplyvniť hneď v niekoľkých smeroch. Zlepší sa vám trávenie, stav pečene a krvného obrazu, pokožka bude taktiež zdravšia, môžete schudnúť, zníži sa vám vysoký tlak a pomiznúť môžu aj rôzne bolesti napr. aj v chrbte a krížoch. Pri motivačne silnej očiste tela sa vám môže dokonca podariť úplne prestať fajčiť. Povedzme si o tomto očistnom procese niečo viac.

Ako môže mať očista tela taký účinok?

Celá telová očista spočíva v tom, že si odopriete príjem najviac škodlivých látok. Hlavne tých, ktoré sú ťažko stráviteľné, môžu nabúrať náš celý systém, prípadne vytvárajú závislosť. Existujú však aj podporné tabletky na detoxikáciu, ktoré vám vedia účinok vášho snaženia umocniť. Je pravda, že prvé dni tejto niekoľkotýždňovej procedúry a odopierania budú náročné, no potom si na režim pomerne rýchlo zvyknete. Čo teda bude na detoxikácii najkomplikovanejšie?

Vnútorná očista tela predstavuje vzdanie sa konzumácie sladkostí, bieleho pečiva, fast foodov, mastných, vyprážaných a príliš solených jedál. Rovnako sa požaduje úplne vypustenie pitia bublinkových sladených vôd, alkoholu a upustenie od fajčenia. Vhodným je určite pridať si do svojho stereotypného, mnohokrát športovo neaktívneho života, aj kúsok pohybu, čo len váš systém naštartuje. Zvýšte príjem prírodných vitamínov a vlákniny v podobe ovocia a zeleniny, pite veľa vody. Ideálne na tento režim sú kapusta, cvikla, jablká, hrušky, brokolica, karfiol atď.

Tým, že príjem škodlivín nahradíte zdravou, pravidelnou a pestrou stravou spustíte v tele a hlavne v črevách očistný mechanizmus. Ten začne odstraňovať nausádzané škodliviny na stenách hrubého a tenkého čreva. Prečistiť sa však môže aj krv ako taká, pľúca a pečeň, hlavne teda ak ide o fajčiara, ktorý sa rozhodol prestať fajčiť. Skúšali ste to už viackrát, ale neúspešne?

V odvykaní od fajčenia si viete pomôcť

Aby bola vaša snaha o regeneráciu a obnovu zdravia úspešná, je priam nevyhnutné, aby ste sa vzdali fajčenia, pokiaľ ste teda fajčiar. Zamorujete tým nielen váš organizmus, ale aj prostredie a tým pádom aj ľudí, ktorí sa v ňom nachádzajú. Nemali ste nikdy výčitky z toho, že dymom z cigariet škodíte vašim blízkym, partnerovi, partnerke, deťom atď.? Bohužiaľ, pri závislosti si človek nikdy tento aspekt neuvedomuje. Možno ste sa prestať fajčiť pokúšali už niekoľkokrát. No spolu s podpornými riešeniami vám to pôjde oveľa ľahšie. Vyskúšali ste už niekedy náplasti, tabletky alebo sirupy proti fajčeniu? Obsah v nich totiž v tele vysiela signály, ktoré vám minimalizujú túžbu po cigarete. To ostatné je už na vašom sebazaprení a silnej vôli. Nerobte to len pre seba a svoje zdravie, ale hlavne pre svojich blízkych.

Krajší na pohľad na seba samého

Nielen tým, že sa rozhodnete prestať fajčiť, ale aj samotnou detoxikáciou, ktorá očisťuje vaše telo sa vám môže zmeniť celý výzor. Budete pôsobiť mladšie, budete mať hladšiu a pevnejšiu pokožku, zdravú farbu, budete pociťovať menej únavy atď. Čo však ľudia vnímajú ako najväčšie pozitívum je, že vďaka nej môžete skutočne schudnúť aj niekoľko kíl. Áno, základom je obmedzenie, ba až vylúčenie príjmu nezdravej potravy a návykov. No vďaka tomu sa vám z tela vyplavujú škodliviny, zrýchľuje sa metabolizmus a spaľovanie tukových buniek. Schudnúť môžete aj niekoľko kíl. Ak ste už očistnú kúru ukončili, no v znižovaní váhy a zveľaďovaní postavy by ste chceli pokračovať, vyskúšajte napr. tabletky na chudnutie. Tie obsahujú špeciálne látky podporujúce činnosť metabolizmu a spaľovania tukov. Okrem tabletiek sú na trhu aj rôzne nápoje s touto funkciou.

Znormalizovať sa môže aj vaše srdce a krvný obeh zdrave ranajky plne vitaminov

Trápi vás niekedy zvýšený tlak, prípadne ide o permanentný problém? Boli ste s tým už na vyšetreniach? Mnohokrát je problémom vysokého tlaku aj zvýšená váha a zamorený organizmus a detoxikácia vám môže pomôcť sa problému zbaviť. Ak ide len o občasné kolísanie, ktoré vám však spôsobuje rôzne nepríjemné príznaky, je veľmi ťažké čakať, kým problém sám od seba prehrmí. Na trhu si môžete zohnať tabletky alebo kvapky na okamžité zníženie tlaku, ktoré vám odstráni aj nepríjemné pocity s tým spojené. Slúžiť môžu aj ako podporná liečba v lekársky stanovenej liečbe. Ale pozor, najlepšie je, ak sú vyrobené na prírodnej báze, aby nemohli poškodiť inú časť tela. Napr. liečba vysokého tlaku pomocou kvapiek a rýchlejšia a pacienti zaznamenávajú rýchle zlepšovanie tohto problému.

Pôsobí aj na bolesti?

Áno, očista tela a všetky časti tela, ktoré ovplyvňuje, majú za následok aj vymiznutie niektorých bolestí. Škodliviny, ktoré sa usádzajú okolo orgánov alebo kostí môžu spôsobiť niekedy aj zdanlivé bolesti, ktoré ste možno tabletkami nevyriešili. Práve bolesť v chrbte a v krížoch patrí k najčastejšiemu typu bolesti, ktorý nemusíte riešiť len tabletkami a návštevami lekárov. Detoxikačná kúra vám napovie, či ide o vnútorný problém alebo o vonkajší problém. Na zmiernenie príznakov ale môžete využívať krém, gél či masť, ktoré pôsobia na vašu bolesť skoro ihneď a v niektorých prípadoch aj dokážu príčinu vyliečiť. Hlavne teda pokiaľ nejde o problém s niektorých orgánmi tela.

Ak si teda chcete zlepšiť svoje zdravie, fyzický a psychický stav, detoxikácia vám v tom môže veľmi napomôcť. Nepôsobí len na čistenie čriev, ale ovplyvňuje aj kopec iných problémov. Vďaka nej môžete konečne prestať fajčiť, schudnúť, zbaviť sa vysokého tlaku či rôznych bolestí napr. na chrbte a v krížoch. Tak prečo ju nevyskúšať, keď dopomôcť v nej vám môžu aj tabletky?

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *