Pomôžu čaje a domáce recepty v detoxikačnej kúre?

Aj vy ste si už niekoľkokrát povedali, že je na čase urobiť niečo pre svoje zdravie? Väčšinou ide o obdobie začiatku nového roka. Nanešťastie, ten zvykne prebehnúť tak rýchlo, že na jeho konci si uvedomíme, že sme opäť neurobili nič z toho, čo sme si predsavzali. Je potrebné si však konečne dupnúť a dokázať hlavne sebe samému, že na to máte. Veď v tom nie ste úplne sami a pomôcť vám zdrave caje na detoxikaciuv tom môžu aj rôzne voľne dostupné podporné látky. Jednou z najlepších vecí, ktorú môžete pre seba a svoje zdravie urobiť, je detoxikácia alebo detoxikačná kúra, ktorou sa úplne zregenerujete. Urobiť tak môžete viacerými spôsobmi, napr. pomocou čajov, domácich receptov či hotových produktov. Ako prebieha, koľko trvá, kedy ju je vhodné absolvovať, ako si v nej dopomôcť?

Čo vám detoxikačná kúra do života prinesie?

Určite je vhodné začať tým, čo týmto procesom získate. Je toho skutočne neúrekom. Všade na okolí sa totiž vyskytujú škodliviny a toxíny, ktorých prítomnosť si už možno ani neuvedomujeme, keďže sme si na nich zvykli. Preto možno naše nevoľnosti a únavu nepripisujeme tomuto faktu, a síce zamoreniu nášho tela toxínmi, ale hneď myslíme na tie najhoršie diagnózy. V tej chvíli nám ani nenapadne, že zdravotné komplikácie by mohla vyriešiť obyčajná detoxikačná kúra, v ktorej vám pomôžu aj recepty na https://www.detoxikacia.sk/detoxikacna-kura-caje-recepty/. Mnohokrát navštevujeme lekárov a tí nám povedia, že sme úplne zdravý. Ako je to teda možné?

Ľudské telo je krehký organizmus náchylný na rôzne choroby, vírusy, zápaly a nie všetky prijaté škodlivé látky sa z neho dokážu úspešne vyplaviť. Vyplavovanie toxínov zabezpečuje hlavne pečeň a pľúca. Ak ich je ale vo vašom organizme príliš veľa, nemusia stíhať vylúčiť a pretriediť všetko, čo ste prijali, čo má za následok ich hromadenie v tele. Detoxikačná kúra má za úlohu tieto nahromadené škodlivé látky vyviesť von z tela. Existuje veľmi veľa domácich receptov na detoxikáciu, ktoré vám v tom dokážu pomôcť. Ich usadenie totiž môže spôsobiť veľmi veľa ťažkostí. Prejavuje sa to zvýšenou únavou, bledosťou, suchou pleťou, ospalosťou aj po dostatočnom spánku. Taktiež rýchlejším priberaním, zhoršeným trávením, plynatosťou, nadúvaním, tvorbou akné, vyrážok, čiernych bodiek, zvýšenou mastnotou pleti atď.

Pokiaľ sa rozhodnete detoxikačnú kúru absolvovať, môžete tým len získať. Váš organizmus si prečistíte a napraviť môžete všetko, čo ste pripisovali vážnej diagnóze. Tým, že sa toxíny vyplavia, vaša pokožka začne opäť znova dýchať, opäť získate farbu, pružnosť a zdravosť pokožky, dosiahnete prečistenie čriev (tenkého aj hrubého čreva) a pečene, čím sa teda upraví aj trávenie a metabolické funkcie tela. Nadobudnete viac energie, viac toho zvládnete, bude sa vám aj lepšie spať. Čo je najlepšie je, že detoxikačná kúra nespustí len vyplavovanie toxínov, ale aj naštartuje vaše zmysly a spaľovanie tukov. V dôsledku toho môžete mať na jej konci aj o niekoľko kíl menej. Detoxikovať sa odporúča ešte pred samotnou redukčnou diétou.

Sú čaje na detoxikáciu účinné?

Ak ste sa o túto tému zaujímali možno už dávnejšie, urobili ste si prieskum toho, čo vás v detoxikačnej kúre podporí. Medzi najobľúbenejšie podpory prečistenia tela patria aj čaje. Tie obsahujú rôzne bylinky, ktoré majú vplyv na vyplavovanie toxínov, no zároveň sú k vášmu telu bezpečné. V každom prípade aj pri čajoch je veľmi dôležité rešpektovať odporúčané dávkovanie, pretože ináč nemusia vykonať takú prácu, ako sa od nich očakáva. Čaje na detoxikáciu v malom množstve nemusia vaše vnútro, pečeň a črevá prečistiť tak, ako potrebujú. A naopak, prehnaná konzumácia môže viesť k poškodeniu trávenia a iným zdravotným problémom. Áno, prírodné prípravky, špeciálne čaje a domáce recepty, sú jedny z najlepších liečiv a podporných látok v detoxikácii, no je nevyhnutné rešpektovať dávkovanie.

Iné prípravky na očistu tela

Okrem čajov si môžete na detoxikáciu zakúpiť aj iné prípravky a produkty. Väčšinou sú všetky voľne predajne. Ponúka ich nielen lekáreň či bio obchody, ale najväčšiu ponuku nájdete na internete, kde si okrem iného môžete jednotlivé ceny aj porovnať a nájsť to najlepšie a najlacnejšie. Vyberať si môžete aj na základe recenzií užívateľov, čo je jeden z najlepších kritérií pre výber prípravku, ktorý vám v detoxikačnej kúre skutočne pomôže. K dispozícii sú okrem čajov na detoxikáciu aj tabletky, náplasti, nápoje, prášky, sirupy, kvapky atď. Nájsť však môžete aj mnohé domáce recepty na detoxikáciu, pričom väčšina z nich si vyžaduje oveľa viac ako dávku sebazaprenia. Zmieňme si aspoň niekoľko z nich.

Domáce recepty na detoxikáciu

Počuli ste už o jablkovej, ryžovej alebo javorovej diéte? Práve o týchto sa hovorí, že by mali byť najúčinnejšie. Je však polemizujúce, či je to pravda, nakoľko pri javorovej diéte telo neprijíma žiadne iné živiny a telo môže byť na konci veľmi oslabené. Detoxikačné recepty na báze konkrétnych surovín spočívajú v tom, že niekoľko dní alebo týždňov konzumujete len tú jednu potravinu. Pri jablkovej diéte konzumujete niekoľko dní len jablká, potom môžete pridať aj menšie množstvo ryže. Javorová detoxikačná kúra spočíva v riedení javorového sirupu. V prvý deň jeho niekoľko lyžičiek zriedite s niekoľkými litrami vody a pijete. Mimo toho neprijímate žiadne iné jedlo. A to je skutočne veľmi riskantné pre váš zdravotný stav. zdrave chutne napoje na detoxikaciu

Za nás teda hovoríme, že je určite lepšie zredukovať príjem škodlivín, ako si nasadiť drastickú detoxikačnú kúru a nechutné recepty, ktorými si môžete viac poškodiť. Škodliviny totiž neprijímate len vdychovaním rôznych výparov, ale nachádzajú sa aj v jedle, nápojoch a v cigaretách. Tie sa následne usadzujú okolo každého orgánu tela a komplikujú ich fungovanie. Ak ste sa teda rozhodli pustiť do detoxikačnej kúry, jedzte normálne, ale vylúčte mastné, vyprážané a údené jedlá, najlepšie aj sladkosti, biele pečivo a solenie. Paseku vedia narobiť aj sladené bublinkaté vody, alkohol a samozrejme aj fajčenie.

Zo začiatku bude tento režim veľmi náročný, no po 2-3 dňoch si na kúru zvyknete. Konzumujete preto viac ovocia a zeleniny, ktoré dôkladne pred zjedením a spracovaním umyjete. Rovnako vo vyplavovaní toxínov pomôže aj konzumácia vlákniny a šport alebo len zvýšený pohyb, ktorý naštartuje vaše trávenie a iné funkcie tela.

Pri rešpektovaní prísneho režimu detoxikačnej kúry vám pomôžu aj rôzne prípravky, ako napr. čaje, špeciálne tabletky, zdravé domáce recepty atď. Odporúča sa ju vykonávať hlavne na jar, po zime, minimálne po dobu dvoch týždňov. Ideálnejšie by ale bolo v tejto prísnejšej diéte zotrvať čo najdlhšie.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *